Pravidla zdvořilosti

Pravidla zdvořilosti Image

“„Towles prostřednictvím tohoto elegantního, svižného dobového díla přivádí k životu černobílý Manhattan třicátých let, tak jak jej známe z filmů z období zlatého věku Hollywoodu.“ – The New York Times Book Review Čtenáři i kritikou oslavovaný román z prostředí newyorské smetánky třicátých let minulého století, který dává vzpomenout na to nejlepší z děl F. Scotta Fitzgeralda. Pětadvacetiletá Katey nemá na konci roku 1937 příliš důvodů k oslavám, a tak si s kamarádkou naplánuje klidný silvestrovský večer v zapadlém jazzovém baru. Náhodné setkání s úspěšným bankéřem Tinkerem, který v baru hledá svého bratra, jí však naprosto změní život. Od onoho osudného Silvestra pak sledujeme Kateyinu klikatou cestu mezi newyorskou smetánku, poznáme pozlátko i bídu „lepší společnosti“ a nahlédneme do duše neobyčejné dívky s ještě neobyčejnějším osudem. Amor Towles se v románu Pravidla zdvořilosti pokouší o zdánlivě nemožné – očima ženy v něm probouzí dávno zaniklý svět se všemi jeho nepsanými zákony a zásadami, které něžnému pohlaví nedávaly příliš šancí na seberealizaci a úspěch. Období třicátých let minulého století se mu však daří vykreslit s obdivuhodnou živostí a čtenář se zvědavostí sleduje, kam až se Katey za pomoci šťastných náhod i vlastních schopností podaří vystoupat.

Details e-Book Pravidla zdvořilosti

🗸 Author(s):
🗸 Title: Pravidla zdvořilosti
🗸 Rating : from 5 stars ( reviews)
🗸 Format ebook: PDF, EPUB, Kindle, Audio, HTML and MOBI
🗸 Supported Devices: Android, iOS, MacOS, PC and Amazon Kindle

What do I get?

✓ Read as many eBooks you want!
✓ Secure Scanned. No Virus Detected
✓ Thousands of eBooks to choose from - Hottest new releases
✓ Click it and Read it! - no waiting to read eBooks, it's instant!
✓ Keep reading your favorite eBooks over and over!
✓ It works anywhere in the world!
✓ No late fees or fixed contracts - cancel anytime!

Readers' opinions about Pravidla zdvořilosti by Amor Towles

The plot was incredibly well-crafted, with twists and turns that kept me hooked until the very last page. It was impossible to predict what would happen next.

The plot was incredibly well-crafted, with twists and turns that kept me hooked until the very last page. It was impossible to predict what would happen next.

The world created in this book was unlike anything I've ever encountered. The author's imagination knows no bounds, and I was completely mesmerized by the fantastical setting.

More by Amor Towles

Related eBook Pravidla zdvořilosti

I Will Teach You to Be Rich by Ramit Sethi Atomic Habits by James Clear Rich Dad Poor Dad by Robert T. Kiyosaki The Psychology of Money by Morgan Housel Getting to Yes by Roger Fisher, William L. Ury & Bruce Patton Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon by Michael Lewis Rich Dad Poor Dad by Robert T. Kiyosaki Unreasonable Hospitality by Will Guidara The Daily Stoic by Ryan Holiday & Stephen Hanselman Hooked by Michael Moss Hidden Potential by Adam Grant Never Split the Difference by Chris Voss & Tahl Raz Social Justice Fallacies by Thomas Sowell $100M Leads by Alex Hormozi Limitless Expanded Edition by Jim Kwik Your Next Five Moves by Patrick Bet-David Start with Why by Simon Sinek The 7 Habits of Highly Effective People by Stephen R. Covey Traction by Gino Wickman Crucial Conversations: Tools for Talking When Stakes are High, Third Edition by Joseph Grenny, Kerry Patterson, Ron McMillan, Al Switzler & Emily Gregory Extreme Ownership by Jocko Willink & Leif Babin The Power of Habit by Charles Duhigg Stillness Is the Key by Ryan Holiday Dotcom Secrets by Russell Brunson Ego Is the Enemy by Ryan Holiday The Black Girl's Guide to Financial Freedom by Paris Woods The ONE Thing by Gary Keller & Jay Papasan The Obstacle Is the Way by Ryan Holiday The Richest Man in Babylon by George S. Clason & GP Editors Who Moved My Cheese? by Spencer Johnson The Book on Rental Property Investing by Brandon Turner $100M Offers by Alex Hormozi The First Rule of Mastery by Michael Gervais, PhD 10x Is Easier Than 2x by Dan Sullivan & Dr. Benjamin Hardy The Five Dysfunctions of a Team by Patrick M. Lencioni Leadership and Self-Deception by The Arbinger Institute Principles by Ray Dalio Kitchen Confidential by Anthony Bourdain Rich AF by Vivian Tu Master Your Emotions by Thibaut M. Hábitos atómicos (Latino neutro) by James Clear Good to Great by Jim Collins Be the Unicorn by William Vanderbloemen The 21 Success Secrets of Self-Made Millionaires by Brian Tracy Surrounded by Idiots by Thomas Erikson Discipline Is Destiny by Ryan Holiday The Intelligent Investor, Rev. Ed by Benjamin Graham Plunder by Brendan Ballou Building a Second Brain by Tiago Forte Tax-Free Wealth by Tom Wheelwright